CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
Co oferujemy?
Sprzedajemy domki mieszkalne, rekreacyjne całoroczne naszego projektu wraz z budową i montażem.
Jaka jest cena domku?
Cena domku podlega indywidualnej kalkulacji ze względu na ilość składowych wpływających na koszt wykonania. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wszelkich informacji.
Ile wynosi VAT?
Stawka VAT przy zakupie całorocznego domku o charakterze rekreacyjno wypoczynkowym ma zastosowanie 8% podatku od towarów i usług. Nasze domki spełniają kryteria budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, ponieważ przeznaczone są do zamieszkania nie tylko krótkoterminowego, ale i całorocznego. Domki wyposażone są w odpowiednią infrastrukturę, po zakończeniu budowy posiadają kanalizację, wodę i ogrzewanie, dlatego ich cena obejmuje preferencyjną stawkę 8% VAT.
Gdzie znajdziemy informacje o warunkach zabudowy?
Informacje o przeznaczeniu terenu, na którym znajduje się działka, dane o rozmieszczeniu inwestycji, a także sposoby zagospodarowania i warunki zabudowy terenu znajdują się w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, które sporządza każda gmina. W przypadku, gdy gmina nie stworzyła miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla danego obszaru, na którym znajduje się działka, właściciel może wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy.
Wybór działki pod budowę domku
Dokumentem ustalającym formę zabudowy na danym terenie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten może zawierać wytyczne odnośne m.in. wysokości budynku, szerokości elewacji frontowej, kąta nachylenia połaci dachu, czy sposobu jej pokrycia. Jeśli teren nie ma jeszcze ustalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, należy wystąpić z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
Na czym może być osadzony domek?
Domek może być osadzony na płycie fundamentowej lub bloczkach fundamentowych.
Ile trwa budowa domku szkieletowego?
Cały proces produkcji elementów i ich montażu zajmuje do 2 miesięcy od momentu podpisania umowy. Termin rozpoczęcia budowy należy wcześniej zarezerwować.
Szkieletowa konstrukcja domu
Podstawowym atutem domku o konstrukcji szkieletowej jest krótki czas budowy liczony w tygodniach. Oszczędność na czasie wynika z prostej technologii wznoszenia budynku. Przygotowane wcześniej, prefabrykowane drewniane elementy konstrukcyjne składa się na placu budowy. Domek może być osadzony na płycie fundamentowej lub bloczkach. Nasze domki z uwagi na wysoką jakość izolacji można szybko ogrzać podczas zimy. Latem zaś utrzymują przyjemny chłód.
Czy konstrukcja domku jest wytrzymała?
Domek w technologi szkieletowej (modułowej) cechuje podobna wytrzymałość do domu z bala klejonego i spełnia wymogi jakości domku całorocznego. Do budowy naszych domków używamy drewna sprowadzanego ze Skandynawii, które cechuje wysoka jakość i wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne.
W jaki sposób można ogrzewać domek?
Domek można ogrzewać w różnej, wybranej przez siebie technologii: ogrzewanie elektryczne (podłogowe - maty, grzejniki elektryczne), możliwe jest również zastosowanie ogrzewania gazowego, pompy cieplnej, kozy, czy kominka. Proponujemy również zastosowanie dachu fotowoltaicznego, który obniża koszty ogrzewania elektrycznego i ma charakter prosumencki.
Czy ściany domku szkieletowego pękają?
Pękające ściany to skutek złej konstrukcji budynku, a nie budulca, z którego został wykonany. Dobrze wysuszone drewno i prawidłowe łączenie konstrukcji są gwarancją gładkich ścian. Do budowy naszych domków używamy drewna konstrukcyjnego sprowadzanego ze Skandynawii, które cechuje wyjątkowa odporność na zmienne warunki atmosferyczne.