Domy z dachem fotowoltaicznym, estetyczne i wytrzymałe

W dzisiejszych czasach warto sięgać po rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego. Możesz dbać o przyrodę, nie tylko zabierając do sklepu własną torbę, używając ponownie opakowań po produktach czy kupując ubrania z second-handu. Dziś masz możliwość umieścić na szczycie swojego domu dach fotowoltaiczny wykonany w całości z paneli solarnych. Dzięki niemu będziesz w stanie zaoszczędzić duże ilości pieniędzy na prąd czy ogrzewanie, co ma szczególne znaczenie w czasach rekordowego wzrostu cen energii i gazu.

 

Ułożenie na całej powierzchni paneli fotowoltaicznych jest nie tylko funkcjonalne i ekonomiczne, ale też estetyczne. Tego rodzaju pokrycie wyglądem przypomina tradycyjne dachy z blachy na rąbek. Stanowi to doskonałe połączenie rozwiązań klasycznych i nowoczesnych: panele słoneczne na szczycie wykorzystają promieniowanie słoneczne do produkcji energii w Twoim mieszkaniu. Jednocześnie zwrócą uwagę przechodniów estetycznym wykończeniem wyróżniającym się na tle innych budowli.

 

Jakie są jeszcze zalety dachów fotowoltaicznych?

Dachy fotowoltaiczne mogą być zamontowane zarówno na istniejących już domostwach, jak i tych stawianych od nowa. Istnieje możliwość ścisłego dopasowania przykrycia do projektu w przypadku obu rodzajów budynków. Dzięki temu nie będziesz zmuszony wprowadzać modyfikacji w ułożeniu ścian czy infrastruktury podczas montażu, co wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy.

 

Warto dodać, że tego rodzaju pokrycia odznaczają się dużą szczelnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Skutecznie chronią przed deszczem czy porywistymi wiatrami. Mogą przybierać różne kształty i tworzyć zadaszenia:

  • naczółkowe,
  • jednospadowe,
  • dwuspadowe,
  • czterospadowe,
  • mansardowe,
  • namiotowe,
  • z półszczytami.

 

Co więcej, moduły fotowoltaiczne znajdujące się u szczytu pokryte są ochronną, przezroczystą warstwą EVA, która oddziela pojedyncze ogniwa od siebie i dodatkowo chroni je przed działaniem wilgoci. Jej obecność sprawia, że panele solarne są bardzo żywotne oraz mogą pełnić swoją funkcję przez wiele lat.

0
Feed

Zostaw komentarz